Для підлітків

 


  Третяк Анна

  Т 66  Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку / - К.: АВІАЗ, 2013. - 168 с.; іл.

  Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  Будник Микола

  Б 90 Самопожертва : Історичний роман / М. К. Будник - К.: Укр. письменник, 2013. - 457с.

  У романі висвітлюється найтяжча смуга подвижницького життя Т. Г. Шевченка, себто перше заслання й солдатчина. Твір має динамічну, діалогічну побудову, розкриває маловідомі факти з життя Кобзаря.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  Храпач Г. Я.

  Х 90 Тридзвін і відлуння: Вибрані твори для дітей та юнацтва. - Хмельницький: Поліграфіст - 2, 2013. - 160с.

  У книжці заторкнуто віхові періоди минулого: колективізацію (1924 - 1930 рр), голодомор в Україні (1932 - 1933 рр), війну Радянського Союзу із Німеччиною (1941 - 1945 рр) - три удари по долі нашого народу. І - відлуння - наслідок боротьби попередніх поколінь.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  Роздобудько І.

  Р 64 Арсен : повість / Ірен Роздобудько. 2 - ге вид., без змін. - К.: Грані - Т, 2013. - 224 с.

  13 - річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і    таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі - це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив  після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати - особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати - образу на тата, відчуття своєї  непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка "забрала" в нього тата; чимало дізнатись - адже історія його роду стала "візитівкою" цілого села. А головне -  Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди...

 Нова повість письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.

 

 

 

 

 

 

 


 

Бердт Валентин

Б 48 Мій друг Юрко Циркуль та інші

  Усе почалося з того, що Вадько Журбін і його друг Юрко Циркуль вирішили підзаробити грошенят на новий мобільник, обтрусивши грушу діда Дмитра. І все було б гаразд, якби не підступна гумка на Юркових штанах і невгамовний дідів пес. Пригоди безштанька на груші стали приводом до справжніх шкільних війн, з яких ворогуючі сторони врешті вийшли просто друзями, попереду яких - багато життєвих випробувань, і нещаслива дідова груша - чи не найлегше...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ульф Старк Диваки і зануди

У сюжеті повісті «Диваки і зануди» кохання не відіграє головної ролі – як завжди, Ульф Старк розповідає про своїх героїв усе й не зациклюється на чомусь одному. Проте саме перше кохання з поцілунками (і не тільки) стає особливою нагородою для дванадцятирічної Симони, якій протягом одного тижня доводиться пройти ціле море випробувань: знайти нових друзів, знайти пса, якого загубили при переїзді, стати заручницею ситуації й випадково “перетворитися” на хлопця, побитися з однокласником, завести нових друзів, знову стати заручницею ситуації і, нарешті, повернути справжню себе.

 


 

Віґдіс Йорт Йорґен+Анна=любов

Головна героїня роману Віґдіс Йорт «Йорґен+Анна=любов», Анна Люнде, поки ще не сильна й незалежна жінка, але вже доволі смілива четвертокласниця, яка дуже рішуче налаштована завоювати своє перше кохання й подолати суперниць та інші перешкоди на шляху до свого невеличкого щастя – мовчазного новачка Йорґена Рюґе. І в Анни є неабиякі шанси на перемогу, адже вона для цього вона вигадала справжній план! Крім того, в Анни є легендарна кумирка, Гельґа-Розбійниця, яка надихає дівчину діяти рішуче. Отож Анна сиднем не сидить і не чекає, поки Йорґен зверне на неї увагу першим покохає, а вигадує різноманітні авантюри, щоби він її покохав так само «по-справжньому, як ото буває в дорослих або в телевізорі».

 

 

 

 

 

 


Віґдіс Йорт Йорґен+Анна=любов

Головна героїня роману Віґдіс Йорт «Йорґен+Анна=любов», Анна Люнде, поки ще не сильна й незалежна жінка, але вже доволі смілива четвертокласниця, яка дуже рішуче налаштована завоювати своє перше кохання й подолати суперниць та інші перешкоди на шляху до свого невеличкого щастя – мовчазного новачка Йорґена Рюґе. І в Анни є неабиякі шанси на перемогу, адже вона для цього вона вигадала справжній план! Крім того, в Анни є легендарна кумирка, Гельґа-Розбійниця, яка надихає дівчину діяти рішуче. Отож Анна сиднем не сидить і не чекає, поки Йорґен зверне на неї увагу першим покохає, а вигадує різноманітні авантюри, щоби він її покохав так само «по-справжньому, як ото буває в дорослих або в телевізорі».

 

 

 

 

 

 


Солоні поцілунки, Ольга Купріян

Дебютна повість літературознавиці та критикині Ольги Купріян залишає по собі такі ж враження, як хороший підлітковий серіал, що в одній серії змушує глядачів плакати, а в іншій усміхатися від щастя. Серіал про кохання та інші неприємності, у якому все дуже знайомо і правдиво, складно і, водночас, просто, радісно та гірко.
Крім того, на відміну від Еллі, Мілка героїні повісті «Дівчата закохані», – сучасниця потенційних читачів повісті, а її історія кохання розгортається не лише у
традиційних записах щоденника, але й у електронних листах та sms-ках.

 

 

 

 

 

 


Дагмар Хосфельд  Дубль тринадцатый

Розмірене життя Принцзеє під загрозою. Учні дізналися, що поруч із інтернатом буде кастинг на сенсаційний серіал, і тільки про це і говорять! Карлотта, якій зовсім не до вподоби увесь цей галас, хотіла залишитися осторонь, але де там! Її вірні подруги, Софі та Ману, за будь-яку ціну хочуть познайомитися з дресирувальником звірів Урсу Вельки.

 

 

 

 

 

 


   Гридін Сергій Кігтик Ковбаско

 

   П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна.

 

 

 

 

 

 

 


  

Гридін Сергій Відчайдушні

 

   Дмитро і його друзі, намагаючись дізнатися, чому і куди в Озерному зникають діти, опинилися в центрі складної інтриги. Долаючи небезпеки, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть бувалих оперативників. Повість-детектив "Відчайдушні" захоплює сюжетними і психологічними несподіванками. І навіть за ризикованих обставин її героїв не оминає закоханість.

 

 

 

 

 


  

Гридін Сергій Не такий

 

   Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих.

   Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.

 

 

 

 


Ягелло Йоганна Кава з кардамоном

   Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться зайтися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і їй слід би більше приділяти увагу навчанню…

  Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають всі хатні обов’язки. Досі господарством займалася мама, і Халінка не дає собі ради з готуванням, пранням та прибиранням. До всього ще й із найкращою подругою стосунки зіпсувалися, а хлопець, якого вона вважає своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі самі проблеми… Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У домі бабусі Божени дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з’ясувати пов’язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила…

   За пригодами Лінки читачі стежать, затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном ;-)

 

 

 


  

          Ягелло Йоганна Шоколад з чилі

   Вам доводилося куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?

 

 

 


  

Ягелло Йоганна Тирамісу з полуницями

   Життя юної Лінки біжить повним ходом — відносини з Андріаном налагодилися, в навчанні вона не пасе задніх, а ще збулася мрія — Лінка завела блог. Стільки всього відбувається навколо!

   Але за буднями ліцею та романтичними зустрічами, наша героїня стала мало часу приділяти кращим друзям та родині ... У книзі ««Тирамісу з полуницями» Лінці доведеться дізнатися багато нового про близьких людей та надолужити згаяний час.

 

 

 

 


 

    Наталія Щерба Часодії. Часовий ключ

    Перша книга циклу "Часодії". Василина — звичайна дівчинка, яка мешкає з опікункою-бабусею, — несподівано дізнається, що її батько — впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Потрапивши до країни часодіїв, фей та лютів, Василина опиняється в осередку небезпечної гри. Навіть друзі не можуть зрозуміти, хто ж вона така. Наївне дівча, яке нічого не знає про своє походження? Шпигунка, заслана батьком, аби здобути трон? Чи могутня часівниця, яка вміє керувати часом і може врятувати Землю та Ефлару від прийдешньогозіткнення?